Co je nového

Aktuální informace

Do Poříčí dorazí i Stubbe, Hošek slaví 50. sezonu

Přehlídkou hvězd nejen českého, ale i evropského autokrosu, bude letos závod v Poříčí nad Sázavou. Podnik Mezinárodního mistrovství republiky a Mistrovství zóny střední Evropy se na Homolce uskuteční už za pár dní, 12. – 13. srpna.

Číst více

Jaroslav Hošek: Autokros mě pořád baví, i když už nejsem ten samec, co bojuje o vítězství

Je to přesně 45 let, co Jaroslav Hošek vyhrál v Poříčí na Homolce první mezinárodní autokrosový závod v tehdejším Československu. Psal se rok 1977. Jak sám říká, jeho tehdejší soupeři buď už nežijí, nebo jsou zasloužilí důchodci. A Jarda...

Číst více

Důležité informace pro fanoušky / Important information for fans

Už jen necelé tři týdny zbývají do zahájení autokrosu na Homolce v Poříčí nad Sázavou. Pro všechny, kteří se k nám chystají, přinášíme pár praktických informací před závodem, které by vám neměly uniknout.

Číst více

Slavíme 50 let autokrosu v Poříčí! V srpnu to bude velké!

Rok 2022 je pro AMK Poříčí nad Sázavou velmi významný. Uplynulo totiž přesně 50 let od prvního autokrosu na Homolce, který se jel v roce 1972. A chceme to s vámi stylově oslavit o víkendu 13. – 14. srpna, kdy se v Poříčí uskuteční závod Mezinárodního mistrovství České republiky a Mistrovství zóny střední Evropy.

Číst více

Praktické informace před autokrosem: časy, vstupné, kemp atd.

Už jen pár dní zbývá do zahájení autokrosu na Homolce v Poříčí nad Sázavou. Pro všechny, kteří se k nám chystají, a doufáme, že vás bude hodně, přinášíme pár praktických informací před závodem. Jede se nejen jako MČR, ale i jako závod zóny střední Evropy a také jako mistrovství Slovenska i Rakouska. Čeká se příjezd fanoušků ze zahraničí a pro všechny tu jsou důležité informace, které by vám neměly uniknout.

Číst více

Miláček publika Natale Casalboni: Těším se na své české fanoušky a dám do toho 150 procent!

V Poříčí ho uvidíme už poněkolikáté. Ital Natale Casalboni si tenhle závod zamiloval. A čeští fanoušci si zamilovali jeho. Pro jeho agresivní styl, protože při každé jeho jízdě je na trati pořádně horko, a také pro jeho vstřícnost mimo závody. Italský jezdec divize TouringAutocross + D5 vždycky rozdá stovky podpisů, udělá stovky fotek, přiveze fanouškům suvenýry. A už se moc těší, až do Poříčí dorazí nyní. „Věřím, že si lidi přijdou na své a ukážeme jim pěkné závody,“ říká Natale v rozhovoru pro náš web.

Číst více

Radek Jordák: Doufám, že už jsem si smůlu vybral a pohár zůstane doma

Autokros v Poříčí je pro jednoho z favoritů divize SuperBuggy Radka Jordáka víc než běžným závodem.  Je totiž i jednou z duší pořadatelského týmu, jeho firma se významně podílí na úpravě trati, proto má na Homolce vždy dvojnásobnou motivaci. A nejinak tomu bude letos.

Číst více

Autokros v Poříčí s řadou hvězd na startu!

Netradičně v srpnovém termínu, konkrétně 14. – 15. 8., ožije poříčská Homolka opět autokrosem. Na start závodu, který se kromě mistrovství ČR jede i jako závod zóny Střední Evropy a také jako mistrovství Slovenska i Rakouska, se postaví řada hvězd.

Číst více

Jaroslav Hošek před svou 47. sezónou: Pořád mám velkou chuť závodit

Autokrosová legenda, jiné pojmenování je pro Jaroslava Hoška nedůstojné. Letos oslavil 75. narozeniny, přesto je dál plný elánu a na autokrosu v Poříčí nad Sázavou oficiálně vstoupí do své 47. sezóny! V nejsilnější divizi SuperBuggy, s novým autem a motorem Porsche.

Číst více

Bernd Stubbe: Doufám, že si fanoušci v Poříčí přijdou na své

Je desetinásobným mistrem Evropy nejsilnější divize, a to je mu teprve 35 let. Německý autokrosař Bernd Stubbe zahájí opožděnou sezónu 2020, stejně jako většina závodníků z evropské i domácí špičky, o posledním červencovém víkendu na Homolce. „Moc se na premiéru v Poříčí těším. Doufám, že fanoušci uvidí dobře připraveného Bernda Stubbeho a přijdou si na své,“ říká jezdec Alfa Racing Teamu v exkluzivním rozhovoru pro náš web.

Číst více

Radek Jordák: Poříčí je moje srdcovka, chci vyhrát a odnést mega POHÁR

Radek Jordák je nejen skvělým závodníkem, ale i jedním z patronů poříčského autokrosu. Podílí se na organizaci, jeho firma zajišťuje úpravy trati a letos také pomohl do Poříčí přilákat řadu hvězd evropského autokrosu. „Bude to hodně velké a moc se těším. Sejde se tu skvělá konkurence a já bych se rád porval o vítězství,“ říká Radek, člen Alfa Racing Teamu.

Číst více

Přivezte vyplněnou technickou kartu

Důležité upozornění pro všechny závodníky pro autokros Poříčí nad Sázavou. An Important notice for participants in the autocross in Poříčí.

Číst více

Autokros v Poříčí bude mít hvězdné obsazení

Prvním skutečně velkým autokrosovým závodem sezóny bude poslední červencový víkend podnik MMČR a Mistrovství zóny střední Evropy v Poříčí nad Sázavou. Na Homolce bude k vidění absolutní evropská i domácí špička v čele s úřadujícím mistrem Evropy, Němcem Berndem Stubbem!

Číst více

Poříčí vidělo špičkový autokros

Máme za sebou víkend plný autokrosu. Kdo zavítal na Homolku, určitě nelitoval. Zhruba tří tisíce návštěvníků, špičkový autokros a chvála ze všech stran za perfektní organizaci, což nám samozřejmě udělalo radost.

Číst více

Ředitel závodu Jiří Mareš zve fanoušky: Bude to velká show

Bude to velká show. V posledních dnech je doslova na roztrhání.

Číst více

Jordákovy buldozery v akci

Úprava trati, aby na závod bylo všechno v nejlepším pořádku, to je velká alchymie. U nás na Homolce probíhají přípravy již několik týdnů.

Číst více

Poříčí uvidí velký autokrosový svátek

Šampionát se uskuteční 27. - 28.6 2019 v areálu Poříčí nad Sázavou a bývá tradičně hodnoceno jako jeden z nejlepších závodů v republice.

Číst více
loading...