Awesome Image

V posledních dnech je doslova na roztrhání. S týmem svých spolupracovníků řeší nejrůznější záležitosti, aby o nadcházejícím víkendu při autokrosovém svátku v Poříčí na Homolce vše klaplo na jedničku. „Věřím, že si lidi přijdou na své, bude to určitě velká show,“ říká ředitel závodu Jiří Mareš.

Jirko, Poříčí bývá tradičně hodnoceno jako jeden z nejlepších závodů v republice. Je těžké držet tu vysoko nastavenou laťku?

Vloni jsme byli úplně nejlepší, AMK Poříčí obdržel cenu pro nejlepšího pořadatele. Samozřejmě, že nás takové ocenění těší a snažíme se o to, abychom vysokou úroveň závodů v Poříčí drželi. Díky obětavé práci spousty lidí se to daří.

Čím je Poříčí výjimečné?

Nevím, jestli výjimečné, ale snažíme se všechno dělat srdcem. Každého jezdce i fanouška si vážíme, snažíme se k nim přistupovat osobně. Jsme rádi za každého člověka, který do Poříčí na závody přijede nebo přijde. S většinou závodníků se osobně známe a těší nás, že se vždy rádi vracejí. I kvůli trati, která je sice hodně technická, ale perfektně upravená a je zážitek na ní jezdit.

Na co bys letos diváky pozval?

Na úžasný podnik zóny střední Evropy, který v takové kvalitě není úplně obvyklý. Věřím, že si fanoušci odvezou spoustu krásných sportovních zážitků. Bude to nejen o závodech, ale i o doprovodném programu. Na poslední chvíli bohužel musel kvůli zdravotnímu stavu zrušit svou exhibici Petr Pilník Pilát, ale i tak se fanoušci mají na co těšit. Kromě toho jsme připravili i dostatek stánků s občerstvením, takže hlady ani žízní u nás nikdo neumře .

Kolik závodníků je přihlášených?

Podle posledních počtů 145. Kromě české špičky se diváci mohou těšit na závodníky ze Španělska, Itálie, Německa, Rakouska, Švýcarska, Slovinska a samozřejmě Slovenska. Asi největším magnetem bude nabitá divize SuperBuggy, kde je přes 20 přihlášených, což nebývá obvyklé. A mezi nimi bude i legenda všech legend Jarda Hošek, který letos oslavil už 74. narozeniny a pořád jezdí hodně slušně. Zajímavostí je, že v Poříčí prý nikdy nechyběl. To znamená, že by tu měl letos startovat po dvaačtyřicáté! Kromě SuperBuggy bude nabitá i divize kartcross, ale i další kategorie přinesou skvělou podívanou.

Na co se nejvíc těšíš ty osobně? Užiješ si v rámci možností závody?

Upřímně: já ty závody skoro nevidím, protože člověk musí neustále něco řešit, aby vše klaplo na jedničku. Ale těším se na všechny závodníky a fanoušky, kteří do Poříčí dorazí. A závody jako takové si pak nejvíc vychutnám s odstupem pár dní při záznamu na ČT Sport, který Česká televize připravuje i letos.

loading...