Awesome Image

Jak moc se letos těšíš na Poříčí?

Hodně, jako každý rok. V Poříčí pořádáme jeden z nejlepších závodů u nás. Letos to navíc nebude obsazením jen republika se zónou, ale podle účastníků regulérní Evropa.

 

Tři nejlepší z loňského ME: druhý Radek Jordák, mistr Evropy Bernd Stubbe a bronzový Ervins Grencis. Všichni tři v Poříčí pojedou.

 

 

Počty přihlášených jsou neskutečné. Je vidět, že na prvním velkém závodě sezóny chtějí být všichni...

To je pravda. Nejen kvůli tomu, že jde o první závod po té nucené pauze, ale taky proto, že Poříčí má i v Evropě skvělé reference. Kluci vědí, že je tu parádní trať, skvělé zázemí. Někteří se mě ještě vyptávali, někomu jsem zavolal sám, abych ho pozval. Trošku jsem zaloboval, ale moc práce to nedalo. Přijet fakt chtějí skoro všichni. Každý je natěšený, kluci si chtějí vyzkoušet auta v ostrém závodě se skvělou konkurencí.

 

 

Ty jsi vloni v Poříčí ve finále musel odstoupit z prvního místa kvůli prasklé poloose. Věříš, že si to letos vynahradíš?

Půjdu na start s tím, že chci vyhrát a odnést si ten mega POHÁR. Poříčí je moje srdcovka, ale bude to strašně těžký. Nejen kvůli té konkurenci. Aby to vyšlo, musí se sejít úplně všechno od A do Z. Ať je to technika, nebo nějaké momentální rozhodnutí v závodě. Záleží na spoustě věcí.

 

 

Jak jsi spokojen s autem?

Jedu loňský auto, na kterém kluci z Alfa racing s motorářem Davidem Komárkem zapracovali, a jede to na 110 procent. Zatím je všechno super a věřím, že to tak bude i na Homolce.

 

Na co bys pozval fanoušky?

V první řadě na skvělé závody na super přehledné trati a spoustu parádních soubojů špičkových jezdců. Konkurence bude opravdu skvělá. Součástí závodů bude i doprovodný program. Kdo bude chtít, může v sobotu večer po závodech zůstat na Homolce na koncert skupin Prague Queen European Tribute Band a The Bugles - Beatles revival.

 

 

Velkým tahákem bude premiérová účast desetinásobného mistra Evropy Bernda Stubbeho...

To určitě ano, ale nebude to jen o Berndovi. Budou tu skoro všichni z top 10 loňské Evropy, celá česká špička, takže se lidi mají fakt na co těšit.

 

Ví se o tobě, že je Poříčí tvou srdcovkou, podílíš se nejen na úpravách trati, ale i organizaci. Jak tomu spojení Radek Jordák a AMK Poříčí vlastně došlo?

Mám Poříčí docela blízko. Mám rád kvalitní závody a poznal jsem tu super kluky, kteří to dělají s nadšením a umí všechno dobře zorganizovat. Já jim se svou technikou nabídl pomoc při úpravách trati a pak se to naše propojení prohlubovalo.

 

 

Jak je na tom v současné době trať? Co už se udělalo?

Je nahrubo připravena, přidali jsme svodidla. Příští víkend 11.- 12. července tam najedou buldozery, válce. Budeme trať rozrývat, prolívat a rovnat. Pak už to bude jen takové dolaďování. Na závody chci mít na Homolce tři válce, dva buldozery a traktor, aby byla trať dokonalá úplně na všechny jízdy. Nechceme nic podcenit.

loading...