Awesome Image

Rok 2022 je pro AMK Poříčí nad Sázavou velmi významný. Uplynulo totiž přesně 50 let od prvního autokrosu na Homolce, který se jel v roce 1972. A chceme to s vámi stylově oslavit o víkendu 13. – 14. srpna, kdy se v Poříčí uskuteční závod Mezinárodního mistrovství České republiky a Mistrovství zóny střední Evropy.

Věříme, že se stejně jako v předchozích letech sejde na Homolce skvělá konkurence nejen v podobě absolutní domácí špičky, ale i řady zahraničních jezdců, kteří do Poříčí pravidelně a s radostí jezdí. Nejen kvůli trati, kterou považují za jednu z nejlepších, ale i kvůli skvělé divácké kulise.

Jak už bylo řečeno, první autokrosový závod se jel v Poříčí v roce 1972. Tehdy šlo ještě vyloženě o souboje domácích jezdců, ale o pět let později, v roce 1977, vidělo Poříčí první mezinárodní autokros u nás! A víte, kdo se stal jeho vítězem? JAROSLAV HOŠEK!

Ano, ten samý Jaroslav Hošek, který stále brázdí autokrosové tratě jako závodník a v Poříčí nebude chybět ani letos, přestože už v únoru oslavil 77. narozeniny! „Poříčí mám rád, patří mezi moje oblíbené tratě. To první vítězství tady na Homolce mám pořád v paměti, ale je to už sakra dlouho,“ řekl s úsměvem matador českého autokrosu.

Na našich kulatinách by se ale měla objevit kompletní domácí špička v čele s Radkem Jordákem, Petrem Nikodémem, Zdeňkem Antonym, snad i Jakubem Kubíčkem, jenž se zotavuje po zranění, a mnoha dalšími.

Zatím je předčasné hovořit o tom, kteří zahraniční závodníci do Poříčí dorazí. „Přihlášky jsme spustili teprve teď, takže uvidíme, kdo nakonec přijede. Od někoho máme ústní příslib, ale zatím nechci prozrazovat konkrétní jména, protože se to ještě může na poslední chvíli měnit,“ uvedl za pořadatele z AMK Poříčí Tomáš Jeníček.

Fanoušci autokrosu se mají druhý srpnový víkend každopádně na co těšit. Kromě parádních závodů chystáme tradičně i bohatý doprovodný program. Představí se hvězda freestyle motokrosu Petr Pilník Pilát se svou FMX Academy, v sobotu večer proběhne na Homolce také koncert.

Diváci, kteří se do Poříčí chystají třeba z Prahy a nechtějí se trmácet autem, mohou využít spojení Pražské integrované dopravy, konkrétně linku 337 od stanice metra Budějovická přímo do Poříčí. Je to necelá hodinka a autobusy jezdí tam i zpět poměrně frekventovaně. Nebo se dá z Prahy do Poříčí krásně dojet i vlakem.

Každopádně se na všechny závodníky i fanoušky těšíme 13.-14 srpna!

Děkujeme všem našim partnerům za podporu. Někteří už avizují pozvánky na náš závod, jako například portál kudyznudy.cz.

loading...