Awesome Image

Radku, jak moc se těšíš?

Na Poříčí se těším vždycky. Těch smolných momentů už jsem si tu vybral dost a doufám, že teď je konečně překlenu a na domácí trati se zadaří.

Na letošní sezónu jsi vyměnil techniku. Jak se s novým motorem Porsche sžíváš?

Ze začátku jsem se s tím hodně pral, atmosféra je úplně něco jiného než turbo. Bylo to trošku syrový, museli jsme hodně odladit starty. Potřeboval jsem si zvyknout na spoustu věcí, ale už si to sedlo. Nakonec to bylo vidět i nedávno v Pace, kde jsme udělali traťový rekord. Teď už všechno funguje na sto procent. Jen jsem s tím potřebuju ještě stoprocentně sladit jezdecky.

Co říkáš na konkurenci, jaká se v Poříčí sejde?

Bude to hodně velký… Vypadá to v SuperBuggy na tři rozjížďky, to je na úrovni mistrovství Evropy. Je super, kolik aut tu budeme mít.

Koho považuješ za největší soupeře?

Kubu Kubíčka, Petra Nikodéma, Grencise a myslím, že růžky určitě bude vystrkovat Zdeněk Antony.

Už jsi zmínil smůlu, která tě v Poříčí poslední dobou provází…

Předloni mi z prvního místa ve finále praskla poloosa, vloni mě Grencis, podle mě úmyslně, vybrzdil, a došlo k ulomení kola. Tak doufám, že letos ten velký putovní pohár pro vítěze už nikdo neodveze a zůstane doma.

Kdy budou probíhat finální úpravy na trati?

Od pondělka. Bohužel, teď je počasí jako na houpačce, takže nešlo moc věcí dělat v předstihu.

Na co bys do Poříčí pozval fanoušky?

Na parádní závody na atraktivní trati, která je celá dobře vidět a lidi mají dokonalý přehled. V sobotu večer po závodech budeme mít na Homolce koncert ABBA revival a taky Karla Kahovce. Bude to bude parádní víkend se vším všudy. Takže přijďte. Myslím, že si to všichni zasloužíme po tom všem, co se dělo.

loading...