Awesome Image

Natale, jak se těšíš do Poříčí?

Už se nemůžu dočkat! Poříčí je můj oblíbený závod a vždycky se tam moc rád vracím. Vzpomínám si už na svou první účast v roce 2017 a od té doby se snažím vždy být součástí poříčského závodu. Je to krásný závod s vynikající organizací (mám pocit, že organizátoři pracují 12 měsíců v roce) na výborně připravené trati, pořád nahoru, dolů, s výbornou diváckou kulisou. Věřím, že si všichni užijeme krásný víkend. Těším se na skvělou konkurenci, fanoušky i vřelé přijetí, kterého se nám v Poříčí vždycky dostává.

Poslední roky ti ale v Poříčí nebylo souzeno. Předloni jsi musel odstoupit z prvního místa kvůli technice, vloni tě vyřadila nehoda.

Bohužel se mi v Poříčí ještě nikdy nepovedlo dostat se na bednu! Často jsme byli hodně blízko, ale měli jsme smůlu. Možná jsem někdy mohl jet pomaleji, více na jistotu, ale to není můj styl. Vždycky chci bojovat o vítězství a doufám, že letos už se mi minimálně na pódium podaří dostat. Chceme předvést to nejlepší a doufám, že budeme mít i štěstí.

Jak jsi zatím spokojen se sezónou?

Udělali jsme spoustu testů s naším Coltem, který je takový malý ďábel. Fanoušci tohle auto v Poříčí viděli vloni. Má velký potenciál, ale chceme víc než jen italský šampionát. Proto se do Poříčí vracíme s naším legendárním modrým Mitsubishi Lancer Evo 9. Spektakulárním autem s fantastickým potenciálem. Lidi se mají na co těšit, je to dravec 😊

I letošní sezóna je částečně poznamenána Covidem. Věříš, že už se zase svět začíná vracet do normálu a všechno pojede podle plánu?

Pevně v to doufám. I když se nějaké závody konaly, tak je pro cizince kvůli opatřením daleko složitější cestování do některých zemí a nejsmutnější je závodit před prázdnými ochozy. To je stejné, jako když se díváš na černobílou televizi, a ještě k tomu bez zvuku… Proto se moc těším do Poříčí na spoustu fanoušků. Nám všem se v takové atmosféře závodí úplně jinak. Mě to vždycky neskutečně nabíjí adrenalinem a nechci je zklamat. Snad mě uvidí ve finále a pak i na tom pódiu. Byl bych moc rád.

Právě v Poříčí máš spoustu obdivovatelů. Tušíš, čím sis fanoušky získal?

V první řadě jsem za to moc rád. A moc mě těší, když mi píšou, jestli opravdu přijedu, že jim to musím potvrdit 😊 Je hezké, když mám v Česku jako cizinec fanoušky, kteří se nemohou dočkat, až se postavím na start s domácími jezdci a přejí mi úspěchy. Vracím se sem jako domů. Já jim chci samozřejmě udělat radost, ale bude to určitě těžké, protože vám nikdo nic zadarmo nedá a čekám tvrdý boj. Soupeři taky nesundají nohu z plynu jen tak.

Lidé si zamilovali i tvůj agresivní styl na hraně rizika…

To ke mně patří, jsem tím známý nejen v Itálii, ale i v celé Evropě 😊 Je to agresivní, možná bláznivý, někdy nečekaný styl, ale vždycky v souladu s pravidly. Když mi tam soupeř nechá díru, vždycky se tam zkusím vejít a předjet ho, nebo se přes něj dostat vnějškem. Když se to povede, je to jako pohádka. Takže i letos uvidí fanoušci Nataleho motivovaného na 150 procent, který ze svého stylu nic nesleví. Těším se na vás, přátelé!

loading...