Awesome Image

Velkou autokrosovou show uvidí poslední červencový víkend Poříčí nad Sázavou. Na Homolce se 27. – 28. července uskuteční závod Mezinárodního mistrovství ČR, mistrovství zóny střední Evropy a zároveň mistrovství Rakouska a Slovenska. Budou to prostě dva dny plné špičkového motorsportu.

Poříčský závod bývá tradičně hodnocen jako jeden z nejlepších v celé sezóně, a i letos organizátoři z AMK Poříčí nabídnou divákům i jezdcům maximální komfort ve všech směrech.

„V tomto roce proběhly nemalé investice do celého areálu. Díky firmám Dřevostavby Zaječice a Jordák s.r.o. závodníků našeho AMK Honzy Smrže a Radka Jordáka se předělala celá budova v depu a velké úpravy probíhaly na trati. Měly by přispět k ještě větší atraktivitě závodů tak, aby byli všichni spokojeni,“ říká hlavní pořadatel Tomáš Jeníček.

Na startu se sejde kompletní domácí špička a řada závodníků z evropských zemí. Přihlášeno je přes 140 jezdců, mezi nimi i zástupci Španělska, Itálie, Slovenska, Rakouska či Slovinska.

Z českých es se fanoušci mohou v nejsilnější divizi Super Buggy těšit na legendárního a nestárnoucího Jaroslava Hoška (74 let!), závodníky pořádajícího AMK Poříčí Radka Jordáka, Honzu Smrže a Vladislava Štětinu, dále Jakuba Kubíčka, Romana Keřku nebo Davida Horáka. Ve třídě Buggy 1600 pojede např. úřadující mistr Evropy Petr Nikodém, závody divize kartcross ozdobí mj. další jezdci AMK Poříčí Jiří Havelka a Josef Burian.

Na všechny fanoušky čeká i bohatý doprovodný program. V neděli se ve dvou blocích v přestávkách mezi jízdami představí hvězda freestyle motokrosu Petr Pilát, který bude veřejně skákat poprvé po zlomenině nohy. Zároveň přiveze ukázat i mladé naděje ze své FMX Academy.

Účastník Rallye Dakar Tomáš Ouředníček doveze na Homolku svůj speciál Ford, s nímž skončil na letošním ročníku 17. v celkovém hodnocení kategorie automobilů. Diváci si budou moci auto prohlédnout, vyfotit se v něm a uvidí ho i v akci na trati.

Program

Sobota 27. 7.
  • 9.30: I. tréninky
  • 12.00: II. tréninky
  • 15.00: I. série rozjížděk
  • 17.30: II. Série rozjížděk RB, Kart a D2
Neděle 28. 7.
  • 8.00: II. série rozjížděk mimo RB a Kart
  • 10.00: III. série rozjížděk
  • 13.15: semifinále a finále

Vstupné – sobota: děti zdarma, dospělí 100 Kč včetně vstupu do depa, neděle: děti 50 Kč, dospělí 250 Kč včetně vstupu do depa

loading...