Awesome Image

Máme za sebou víkend plný autokrosu. Kdo zavítal na Homolku, určitě nelitoval. Zhruba tří tisíce návštěvníků, špičkový autokros a chvála ze všech stran za perfektní organizaci, což nám samozřejmě udělalo radost.

Závod se jel jako MMČR a zároveň i mistrovství zóny střední Evropy. Takže jsme na start přilákkali kompletní českou špičku, ale třeba i závodníky ze Španělska, Itálie, Rakouska, Slovinska a samozřejmě početnou enklávu ze Slovenska.

Závodilo se na perfektně upravené trati, za což patří velký dík Radku Jordákovi a jeho firmě Jordák s.r.o., v depu se předělala celá budova pro technické přejímky, přičemž celou stavbu zrealizovala firmy Dřevostavby Zaječice dalšího závodníka AMK Poříčí Honzy Smrže.

Na startu se nakonec ve všech divizích sešlo 143 závodníků od nejmenších dětí až třeba po ostříleného matadora Jardu Hoška, který sedlá nejsilnější buginu i v 74 letech a stále prohání daleko mladší závodníky. V Poříčí navíc nikdy v historii nechyběl a na naší trati jel už po 42!

Od organizátorů dostal Jarda jako dárek za dlouhověkost kýtu ze sušené šunky, aby na ní rozehrál při závodě symfonii a slíbil, že předvede maximum. Nakonec z toho bylo v nabité konkurenci skvělé 5. místo v nejsilnější divizi SuperBuggy. Klobouk dolů.

Klobouk dolů, Tlusťochu. Tohle stálo na poháru, který dostal po závodě SuperBuggy Jiří Tlustý. Ještě nedávno slavný hokejista, který je kamarádem Radka Jordáka, závodil v nejsilnější divizi! S loňským autem Jordáka se měřil s ostřílenými autokrosovými borci a zvládl tobravurně. Do finále sice nepostoupil, ale i tak sklidil pochvalu ze všech stran. Obsadil 16. místo z 21 startujících.

Ve finále nejsilnější divize to v jednu chvíli vypadalo, že by se na stupních vítězů mohli seřadit závodníci našeho AMK Radek Jorák, Honza Smrž a Vláďa Štětina, ale bohužel, technika byla proti a ani jeden z nich do cíle nedojel. Putovní pohár Mediasportu tak získal Zdeněk Antony, který má k Poříčí také dost silné vazby, takže byl moc rád, že právě na Homolce vybojoval životní vítězství.

Do Poříčí přijel poprvé v historii Španěl. Carlos Hernando Saiz dostal na Poříčí doporučení a vydal se tam z Burgosu místo závodu mistrovství Evropy, kam původně chtěl. Do Poříčí to měl z domova 2100 kilometrů, ale nelitoval. V nejsilnější divizi skončil nakonec na skvělém čtvrtém místě.

„Moc děkuji Poříčí za nádherné přivítání a perfektní organizaci. Trať byla opravdu skvělá a užil jsem si to tu se vším všudy. Prostě báječný víkend,“ shrnul své pocity Carlos.

Pochvalná slova se linula i z úst dalších závodníků a velmi často bylo slyšet, že by Poříčí slušelo i mistrovství Evropy, které se tu před mnoha lety jezdilo. Moc si toho vážíme a všem děkujeme.

Vítězové jednotlivých divizí

  • SuperBuggy: Zdeněk Antony (BMW Turek M3 2470)
  • Buggy 1600: Milan Vaněk (Alfa Racing Hayabusa 1300)
  • JuniorBuggy: Jakub Novotný (Alfa Racing Suzuki GSX-R)
  • Kartcross: Petr Doležal (Honda CBR)
  • Touring AutoCross: Jiří Bret (Škoda Fabia MK2 2000)
  • Touring AutoCross 1600: Tomáš Jánoš (VW Lupo)
  • D2: Jan Šindelář (Ford Fiesta)
  • RB 250: Jakub Šafránek (KTM SX-F)
  • RB 160: Vojtěch Luňák (Havel Buggy)
  • RB 125: Lea Horniaková (Yamaha)
loading...