Awesome Image

Co očekáváte od závodu v Poříčí?

Opravdu se na něj těším, asi stejně, jako všichni ostatní. To čekání bylo dlouhé a teď se konečně dočkáme prvního ostrého závodu.

Sháněl jste informace o poříčské trati?

Od českých kluků vím, že je vždy perfektně připravena, stará se o to i Radek (Jordák). Hodně jsem se díval na videa na youtube, abych se s dráhou co nejvíc seznámil. Nějaký obrázek jsem si udělal a teď už se těším, až na trať poprvé vyjedu při tréninku.

Předpokládám, že v Poříčí budete mít ty nejvyšší ambice?

Samozřejmě bych moc rád vyhrál a získal ten velký pohár. Ale konkurence bude výborná, půjde o závod srovnatelný s mistrovstvím Evropy. Takže nikdo nemá nic jistého a čekám pořádnou bitvu. Taky bude hodně záležet, jak komu bude v prvním velkém závodě fungovat technika.

Koho považujete za největší soupeře?

Z Čechů určitě Radka Jordáka, Kubíčka, Hrubého a mnoho dalších. Každý se bude chtít hned na začátku ukázat v nejlepším světle.

Co říkáte na ikonu evropského autokrosu Jaroslava Hoška, který i v 75 letech závodí v SuperBuggy?

To je opravdu neuvěřitelné. Jaroslav je skutečná legenda, kterou velmi obdivuji.

Letošní sezóna je hodně poznamenána nucenou pauzou kvůli koronaviru. Jak jste to čekání snášel?

Bylo to stejné pro všechny. Nedalo se nic dělat. Snažil jsem se hodně pracovat, chystat auto, až se sezóna rozjede. A taky jsem dost jezdil na motokárách, což je pro mě báječný relax. Nikdo z nás ještě nikdy nezažil, že by sezóna nezačala podle plánu. Byla to prostě daleko delší pauza, kterou si nikdo z nás nepřál. Ale snad už to bude jen lepší.

fotka

V kariéře jste získal už deset titulů mistra Evropy. Co vás žene dál?

Jezdím pořád hlavně pro radost, ale i nadále chci být schopen bojovat o vítězství a měřit se s těmi nejlepšími.

Dokážete vůbec během nabité sezóny relaxovat?

Nějaký ten čas na odpočinek se vždycky najde, i když je pořád nějaká práce. Když mám volno, rád ho trávím s rodinou a jezdím na motokárách, abych nevyšel ze cviku.

loading...